1927 - boks
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) siatkówka (m.) hazena hokej pływanie boks łyżwiarstwo saneczkarstwo tenis stołowy 5-bój now. |
| sezon: 1927 | |
|---|---|
| osiągnięcia: – | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1924 | 1929/1930 |
Kadra
Zawodnicy Polonii wzmiankowani w relacjach z zawodów:
Aleksander Schiele
styczeń 1927: utworzenie sekcji
"W Polonii utworzyła się sekcja bokserska, która rozpoczęła już treningi pod kierunkiem p. Cejzika w poniedziałki, środy i piątki od godz. 10-21 w lokalu szkoły Ziemi Mazowieckiej przy ul. Klonowej."
1927-03-12/13 pierwszy krok bokserski "Stadjonu"
miejsce: Warszawa, sala Szkoły Podchorążych
Polonia zgłosiła do zawodów tylko jednego zawodnika:
- waga półciężka:
- Aleksander Schiele - 1. miejsce, w finale wygrana z Orłowskim ze Strzelca, w półfinale z Wardasem (PIWF)
1927-03-21 mistrzostwa Warszawy w boksie
miejsce: Ośrodek WF (Podchorążówka)
- waga półciężka:
- półfinał - wygrana Aleksandra Schiele z Zajdlerem (Varsovia)
- finał - wycofanie Schielego z udziału (na skutek urazu odniesionego podczas walki półfinałowej)
| to dopiero zalążek pełnego opracowania tematu - obszerniejsze informacje (mamy nadzieję) wkrótce! |
|---|