Mistrzostwa Polski w koszykówce mężczyzn - 1928

Z WIKI
(Przekierowano z 1928 - mistrzostwa Polski)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Basketball pictogram.svg.png

MISTRZOSTWA POLSKI
sezon: 1928
poziom rozgrywkowy: -
miejsce Polonii: 5.

poprzedni sezon:
-
następny sezon:
1929
Stadion nr 44 z 30.10.1928, s. 12

Turniej finałowy

Pierwsza edycja mistrzostw Polski w koszykówce, rozegrana w Łodzi w dniach 19-21 października z udziałem 6 drużyn. Stolicę reprezentować miały 3 najlepsze drużyny z mistrzostw Warszawy: AZS, Polonia i Varsovia, finalnie w Łodzi nie stawiła się drużyna AZS-u. Mecze rozgrywano systemem pucharowym.

Drużyny

➜ kadra Polonii: Kapałka I, Kassenberg
➜ kadra Czarna Trzynastka: Zdzisław Kasprzak, Zbigniew Kasprzak, Janusz Patrzykont, Zbigiew Sikorski, Marian Niesiołowski, Bolesław Wąsowski, Bielajew.
➜ kadra Absolwentów Łódź – Eugeniusz Tadeusiewicz, Kazimierz Bielobradek, Władysław Pegza, Mieczysław Koziński oraz Paweł Linka.
➜ kadraTriumphu Łódź - grali m.in. Cezary Steinke i Brauer, Ulaszewski.
➜ kadra YMCA Łódź - grali m.in. Kosiński, Hajek, Linka i Marcinkowski.
➜ kadra Varsovia - grali m.in. Koźmiński, Zgliński.

Rozegrane mecze

Mecze rozegrane przez Polonię:

🏆 Tabela końcowa

miejsce drużyna
1. Czarna Trzynastka Poznań
2. Varsovia
3. Triumph Łódź
4. Absolwenci Łódź
5. Polonia Warszawa
6. YMCA Łódź

Wiadomości prasowe

zapowiedzi prasowe: Robotnik nr 292 z 1928-10-19, Polska Zbrojna nr 291 z 1928-10-19.
relacje prasowe: Kurjer Poznański nr 486 z 1928-10-22, Stadjon nr 43 z 1928-10-23, Robotnik nr 300 z 1928-10-24.