1928 - siatkówka mężczyzn
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) siatkówka (m.) siatkówka (k.) hazena łyżwiarstwo pływanie szermierka tenis stołowy tenis 5-bój now. |
| sezon: 1928 | |
|---|---|
| osiągnięcia: mistrzostwo Warszawy | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1927 | 1929 |
Kadra
Zawodnicy Polonii wzmiankowani w relacjach prasowych:
Jerzy Dygas, Stanisław Jaworski, Kassenberg, Wiktor Kwast, Stanisław Kwast, Szabuniewicz, Adam Szmidt, Czesław Meyro
Siatkówka - punktacja
Punktacja meczów w sezonie 1928
Lista meczów
Turniej KS Polonia
➜ Turniej KS Polonia
Turniej KS Polonia z okazji trzylecia drużyny siatkówki.
Mistrzostwa Warszawy 1928 r.
1. miejsce w mistrzostwach Warszawy. Rozgrywki o mistrzostwo Polski nie były jeszcze organizowane (wystartowały dopiero rok później, w 1929 r.)
➜ Mistrzostwa Warszawy
Turniej Gier Sportowych Ośrodka W. F. 1928-02-16/18
➜ Turniej Gier Sportowych Ośrodka W. F. (siatkówka)
Trójkowy turniej AZS 1928-06-20
➜ Turniej AZS dla drużyn 3-osobowych 1928
1. miejsce zajęła Polonia.
Mecze towarzyskie 1928 r.
➜ Spotkania towarzyskie
Mecze towarzyskie rozgrywane z klubami z Warszawy i Łodzi.
Informacje prasowe
I 1928: trzylecie sekcji
I 1928: drużyna Polonii, odejście Roesnera
Polonia posiada obecnie najsilniejszą drużynę siatkówki w składzie: Kwast I, Kwast II, Schmidt, Jaworski, Dygas i Kassenberg. Najlepiej zgranemi parami są: Kwastowie i Schmidt z Jaworskim.
Roesner, b. gracz reprezentacyjny Polonii w siatkówce przeszedł do A.Z.S-u.
Kisieliński, znany bramkarz Polski, uprawia z dużem powodzeniem siatkówkę i koszykówkę, obecnie grywa tylko w drużynie Państwowego Instytutu Wychowania Fizycznego. (...)
II 1928: przyjście Szabuniewicza, Dygas planuje odejście, kontuzja Szmidta
"Kwast Wiktor został obrany na przewodniczącego komisji gier siatkówki. (...)
Szabuniewicz b. reprezentacyjny gracz gimn. Rejtana, po długim okresie wahań, wstąpił do Polonii.
Polonia dzięki pozyskaniu Szabuniewicza posiada wszystkich graczy powyżej 1.80 ctm. Ładna kolekcja dryblasów.
Jerzy Dygas, dotychczasowy gracz I drużyny siatkówki Polonii, ma zamiar przejść do A.Z.S.
Schmidt, jeden z lepszych strzelców w siatkówce, zwichnął nogę w kostce na ostatnim meczu Polonia — Y.M.C.A. (...)"
II 1928: przyjście Goldsteina
"Goldstein, b. gracz Warszawianki, wstąpił do Polonii i w najbliższym czasie będzie grał w I drużynie siatkówki" (Przegląd Sportowy nr 7 z 18.02.1928 s. 5 - Przy siatce i koszu)