1932/1933 - boks

Z WIKI
(Przekierowano z 1933 - boks)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DYSCYPLINY:
piłka nożna
lekkoatletyka (m.)
lekkoatletyka (k.)
koszykówka (m.)
koszykówka (k.)
siatkówka (m.)
siatkówka (k.)
hazena
hokej
boks
łyżwiarstwo
szermierka
sezon: 1932/1933
Box pictogram-white.png
osiągnięcia:
• brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski
• drużynowe mistrzostwo Warszawy
• srebrny medal indywidualnych mistrzostw Polski
poprzedni sezon: następny sezon:
1931/1932 1933/1934



Mistrzostwa Polski w boksie

Przegląd Sportowy nr 33 z 26.04.1933 s. 6

Warszawa, 1933-04-21/23

  • 🥈 1 srebrny medal: waga kogucia - Leon Kazimierski; w finale przegrana z Polusem (Poznań); w półfinale - wybrana z Nawe (Śląsk); eliminacje - wygrana z Krzemińskim (Pomorze)
  • waga średnia: Artur Seidel przegrana w eliminacjach z Majchrzyckim (Poznań)

relacja: Przegląd Sportowy nr 33 z 26.04.1933 s. 2[1]

Drużynowe mistrzostwa Polski

  • Polonia brązowy medal

Drużynowe mistrzostwa Warszawy

  • Polonia 1. miejsce

"POLONJA MISTRZEM WARSZAWY W BOKSIE. Na boisku Polonji rozegrany został w niedzielę finałowy mecz bokserski o drużynowe mistrzostwo Warszawy pomiędzy Polonją a Warszawianką. Zawody były bardzo nieciekawe i stały na niskim poziomie, zwłaszcza ze strony pięściarzy Warszawianki, Polonja zwyciężyła zdecydowanie 10:0, wygrywając wszystkie spotkania, w tem trzy walkowerem z powodu braku przeciwników." (Głos Narodu 15.9.1932, nr 248, s. 4)

"Polonja ostatecznie mistrzem Warszawy w boksie.
Rozegrany w ub. tygodniu mecz o drużynowe mistrzostwa Warszawy w boksie pomiędzy Polonją, a C. W. S. zakończył się, jak wiadomo zwycięstwem Polonji 10:6. Po zawodach oba kluby złożyły protesty. C.W.S. zażądał zweryfikowania meczu na 8:8, a to ze względu na to, że występujący w barwach Polonji Sowiński nie jest senjorem i nic miał prawa walczyć o mistrzostwo Warszawy. Polonja odwołała się również do władz bokserskich z powodu dyskwalifikacji Wolskiego II na skutek orzeczenia lekarza. Obecnie P. Z. B. uznał słuszność stanowiska Polonji i cofnął dyskwalifikację Wolskiego II. Temsamem mecz wygrała ostatecznie Polonja w stosunku 10:6, zdobywając definitywnie tytuł mistrza Warszawy"
(Głos Narodu 16.9.1932, nr 249, s. 4)

Indywidualne mistrzostwa Warszawy

Przegląd Sportowy nr 28/1933

eliminacje: Raz Dwa Trzy
finały: Raz Dwa Trzy

Informacje prasowe

V: Poloniści w zarządzie WOZB

Przegląd Sportowy nr 43 z 31.05.1933 s. 3


to dopiero zalążek pełnego opracowania tematu - obszerniejsze informacje (mamy nadzieję) wkrótce!