1932/1933 - boks
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) koszykówka (k.) siatkówka (m.) siatkówka (k.) hazena hokej boks łyżwiarstwo szermierka |
| sezon: 1932/1933 | |
|---|---|
| osiągnięcia: • brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski • drużynowe mistrzostwo Warszawy • srebrny medal indywidualnych mistrzostw Polski | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1931/1932 | 1933/1934 |
Mistrzostwa Polski w boksie
Warszawa, 1933-04-21/23
- 🥈 1 srebrny medal: waga kogucia - Leon Kazimierski; w finale przegrana z Polusem (Poznań); w półfinale - wybrana z Nawe (Śląsk); eliminacje - wygrana z Krzemińskim (Pomorze)
- waga średnia: Artur Seidel przegrana w eliminacjach z Majchrzyckim (Poznań)
relacja: Przegląd Sportowy nr 33 z 26.04.1933 s. 2[1]
Drużynowe mistrzostwa Polski
- Polonia brązowy medal
Drużynowe mistrzostwa Warszawy
- Polonia 1. miejsce
"POLONJA MISTRZEM WARSZAWY W BOKSIE. Na boisku Polonji rozegrany został w niedzielę finałowy mecz bokserski o drużynowe mistrzostwo Warszawy pomiędzy Polonją a Warszawianką. Zawody były bardzo nieciekawe i stały na niskim poziomie, zwłaszcza ze strony pięściarzy Warszawianki, Polonja zwyciężyła zdecydowanie 10:0, wygrywając wszystkie spotkania, w tem trzy walkowerem z powodu braku przeciwników." (Głos Narodu 15.9.1932, nr 248, s. 4)
"Polonja ostatecznie mistrzem Warszawy w boksie.
Rozegrany w ub. tygodniu mecz o drużynowe mistrzostwa Warszawy w boksie pomiędzy Polonją, a C. W. S. zakończył się, jak wiadomo zwycięstwem Polonji 10:6. Po zawodach oba kluby złożyły protesty. C.W.S. zażądał zweryfikowania meczu na 8:8, a to ze względu na to, że występujący w barwach Polonji Sowiński nie jest senjorem i nic miał prawa walczyć o mistrzostwo Warszawy. Polonja odwołała się również do władz bokserskich z powodu dyskwalifikacji Wolskiego II na skutek orzeczenia lekarza. Obecnie P. Z. B. uznał słuszność stanowiska Polonji i cofnął dyskwalifikację Wolskiego II. Temsamem mecz wygrała ostatecznie Polonja w stosunku 10:6, zdobywając definitywnie tytuł mistrza Warszawy"
(Głos Narodu 16.9.1932, nr 249, s. 4)
Indywidualne mistrzostwa Warszawy
eliminacje: Raz Dwa Trzy
finały: Raz Dwa Trzy
Informacje prasowe
V: Poloniści w zarządzie WOZB
- wiceprezes sportowy: Michał Merliński
- kapitan związkowy: Stefan Nałęcz
- przewodniczący ds. sędziowskich: Tadeusz Pasturczak
| to dopiero zalążek pełnego opracowania tematu - obszerniejsze informacje (mamy nadzieję) wkrótce! |
|---|