1935 - lekkoatletyka (mężczyźni)
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) koszykówka (k.) siatkówka (m.) siatkówka (k.) hazena hokej łyżwiarstwo szermierka |
| sezon: 1935 | |
|---|---|
| osiągnięcia: - | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1934 | 1936 |
Okres największego kryzysu sekcji lekkoatletycznej. Jedynymi zawodnikami wzmiankowanymi w relacjach z zawodów Edward Trojanowski (który pod koniec sezonu także odszedł z klubu) oraz Szymon Idrjan. Finalnie po zakończeniu sezonu Polonia została wykreślona przez WOZLA z listy klubów lekkoatletycznych "za zupełną bezczynność".
Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce
Białystok, stadion Zwierzyniec, 1935-07-06/07
- 🥈 srebrny medal:
- bieg na 100 m: Edward Trojanowski 11,4
Mistrzostwa Polski w innych konkurencjach (rozgrywane odrębnie)
maraton
1935-09-22
- Szymon Idrjan 4. miejsce, 3:09:10
relacja: Robotnik nr 264 z 23.09.1935 s. 5
Mistrzostwa Warszawy w Lekkoatletyce
Warszawa, 1935-06-15/16
- bieg na 100 m: Edward Trojanowski 2. miejsce w przedbiegu, do biegu finałowego nie przystąpił
relacje: Dobry Wieczór Kurier Czerwony nr 165 z 16.06.1935 s. 6, Express Poranny nr 165 z 16.06.1935 s. 6
Informacje prasowe
XI: Trojanowski odchodzi do Legii
Ze wspomnień E. Trojanowskiego:
"Od 1934 roku (...) obserwowałem stopniowy, ale systematyczny upadek królestwa Antoniego Cejzika. Nie była to już dawna lekkoatletyczna drużyna "czarnych koszul". Mimo wysiłku działaczy "Polonia" zmieniała się w klub piłkarski, jak zresztą było kiedyś. Gdy mój ulubiony zawodnik Antoni Maszewski "zdradził" barwy "Polonii" przechodząc do "Legii", wiedziałem, że to już koniec."
(Stolica nr 39 z 26.09.1965 s. 4-5)