1936/1937 - boks
(Przekierowano z 1937 - boks)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) koszykówka (k.) siatkówka (m.) siatkówka (k.) hazena boks kolarstwo hokej łyżwiarstwo pływanie szermierka |
| sezon: 1936/1937 | |
|---|---|
| osiągnięcia: 4. miejsce w mistrzostwach Warszawy | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1935/1936 | 1937/1938 |
Sztab
kierownik sekcji: Tadeusz Pasturczak
trener: Feliks Stamm
Kadra
Kadra zgłoszona przez klub do drużynowych MP:
- waga musza: Władysław Krysik, Wejman; w meczach udział brał także Aleksandrowicz
- waga kogucia: Damski III, Damski II, Prus
- waga piórkowa: Zygmunt Małecki, Ciszewski; w meczach udział brał także Wróblewski
- waga lekka: Łukasiewicz, Tkaczyk
- waga półśrednia: Henryk Jańczak, Krasinow
- waga średnia: Józef Fabisiak, Wojciech Milewski
- waga półciężka: Teodor Posmyk, Mieczysław Wiziński
- waga ciężka: Czesław Sowiński, Urban
Inni bokserzy Polonii:
- waga papierowa: Antoni Komuda
- waga półciężka: Adamiak
- waga musza: Gogel
- waga piórkowa: Dominiczak
- waga półciężka: Roger
Mistrzostwa Warszawy - A klasa
- 1936-10-11 CWS Warszawa – Polonia Warszawa 6:10
- 1936-10-18 PZL Warszawa – Polonia Warszawa 7:9
- 1936-10-25 Okęcie Warszawa – Polonia Warszawa 11:5
- 1936-11-01 Makabi Warszawa – Polonia Warszawa 16:0 walkower
- 1936-11-15 Fort Bema Warszawa – Polonia Warszawa 9:7
| M-ce | Klub | Mecze | Duże pkt | Małe pkt | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Okęcie Warszawa | 5 | 10 | 62:18 | awans do finałów MP |
| 2 | Makabi Warszawa | 5 | 7 | 45:35 | |
| 3 | Fort Bema Warszawa | 5 | 4 | 32:48 | |
| 4 | Polonia Warszawa | 5 | 4 | 31:49 | |
| 5 | CWS Warszawa | 5 | 3 | 35:45 | |
| 6 | PZL Warszawa | 5 | 2 | 35:45 | spadek do klasy B |
Indywidualne mistrzostwa Warszawy
sala operetki (ul. Karowa), 1937-03-?? (mistrzostwa trzydniowe)
- waga kogucia - Władysław Krysik:
- eliminacje: wygrana przez techniczny k.o. z Wieczorkiem (CWS)
- ćwierćfinał: przegrana z Teddym (Legia)
- waga piórkowa - Zygmunt Małecki:
- eliminacje: wygrana ze Staroszem (Elektrycznosć)
- ćwierćfinał: wygrana z Wódkowskim (Skra)
- półfinał: wygrana z Forlańskim (Warszawianka)
- finał: wygrana z Kossowskim (Czechowice) - w.o. z powodu kontuzji przeciwnika
- waga lekka
- Ciszewski:
- eliminacje: przegrana z Olszewskim (Fort Bema)
- Łukasiewicz:
- eliminacje: wygrana z Dzwonkowskim (Czechowice)
- półfinał: wygrana z Olszewskim (CWS)
- finał: przegrana (na punkty) z Błażejewskim (PZL)
- Ciszewski:
- waga średnia - Józef Fabisiak
- półfinał: wygrana z Wojciechem Milewskim (także Polonia)
- finał: przegrana z Pisarskim (Okęcie)
informacje za: Raz Dwa Trzy nr 12/1937
Indywidualne mistrzostwa Warszawy B klasy
1937-03-07
- waga półciężka: Mieczysław Wiziński wygrana w finale przez wo. z Czubkiem (Naprzód) z powodu niedopuszczenia przeciwnika do walki przez lekarza; Wizińskiemu tytułu mistrzowskiego nie przyznano;
inf. za Raz Dwa Trzy nr 10/1937 s. 15
Pierwszy Krok Bokserski
"W niedzielę wieczorem na sali Legii rozegrane zostały finały pierwszego kroku bokserskiego. Zwyciężyli w poszczególnych wagach:
waga papierowa: Komuda (Pol); w. musza: Gogel (Pol); (...); w. piórkowa: Dominiczak (Pol); (...); w. półciężka: Roger (Pol)."
Mecze towarzyskie
- 1936-09-06 Polonia/Legia Warszawa - Warta Poznań 10:6
po stronie warszawskiej 4 zawodników Polonii i 2 Legii; relacja: Raz Dwa Trzy nr 36/1936 s. 14
Zdjęcia
Informacje prasowe
XI/XIII 1936: sprawa buntu bokserów
rozmowa z T. Pasturczakiem o sytuacji w sekcji bokserskiej Polonii (bunt bokserów, rezygnacja Stamma)
wyjaśnienia Fabisiaka
F. Stamm pozostaje trenerem Polonii
kary za bunt bokserów
II 1937: rezygnacja T. Pasturczaka ze stanowiska kierownika sekcji
IV 1937: powrót do treningów