1938 - siatkówka mężczyzn
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| sezon: 1938 | |
|---|---|
osiągnięcia:
| |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1937 | 1939 |
siatkarze Polonii - mistrzostwa Polski w 1938 r.; od góry: Jerzy Gregołajtys, Bohdan Perkowski, Henryk Jaźnicki, Stefan Witenberg, Jan Nowicki, Janusz Obuchowicz Raz, dwa, trzy z 1938-02-06
od lewej: Henryk Jaźnicki, Jerzy Gregołajtys, NN, Stefan Witenberg, Wiktor Kwast, Janusz Obuchowicz Przegląd Sportowy nr 99 s. 3 z 1937-12-13
Kadra
Zawodnicy Polonii wzmiankowani w relacjach prasowych:
Bohdan Perkowski, Wiktor Kwast, Tadeusz Kwast, Henryk Jaźnicki, Janusz Obuchowicz, Stefan Witenberg, Jan Nowicki, Jerzy Gregołajtys, Wójtowicz
Kierownictwo sekcji
- kierownik: Halina Olczak-Danowska
- zastępca kierownika: Jerzy Gregołajtys
- sekretarz: Janusz Minkiewicz
- ref. panów: Czesław Czmoch
- ref. pań: Irena Kamecka
kierownictwo wybrane podczas walnego zgromadzenia sekcji w XII 1938 (Goniec Warszawski nr 345 z 15.12.1938 s. 8)
Siatkówka - punktacja
Punktacja meczów w sezonie 1938
Lista meczów
Mistrzostwa Warszawy 1937/1938
Wygrana w Mistrzostwach Warszawy, awans na turniej finałowy Mistrzostw Polski.
➜ Mistrzostwa Warszawy
Mistrzostwa Polski 1938 r.
➜ Mistrzostwa Polski w siatkówce
3. miejsce Polonii na Mistrzostwach Polski
Turniej siatkówki męskiej z udziałem AZS Wilno
➜ Turniej towarzyski
W turnieju Polonia zajęła 2. miejsce.