1945 - boks
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna tenis stołowy boks sporty wodne kolarstwo |
| sezon: 1945 | |
|---|---|
| osiągnięcia: – | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1939 | 1946 |
Śladowe informacje nt. sekcji. Utworzona została w ramach Milicyjnego Klubu Sportowego Polonia Warszawa (vide informacja prasowa poniżej). Po odłączeniu się Polonistów spod "patronatu" milicji i utworzeniu w sierpniu 1945 samodzielnego KS Polonia Warszawa, sekcja bokserska pozostała przy milicji i funkcjonowała w ramach nowego Milicyjnego Klubu Sportowego (pod wodzą trenera Stanisława Cendrowskiego).
W KS Polonia sekcja odrodziła się w IV 1946 r.
Sztab
- kierownictwo sekcji: Tadeusz Pasturczak i Eustachy Gałaj
- trener: Stanisław Cendrowski
Informacje prasowe
Sekcja Bokserska M.K.S.
Przy Milicyjnym Klubie Sportowym zorganizowana została sekcja bokserska pod kierownictwem Tadeusza Pasturczaka i Eustachego Gałaja.
Treningi prowadzić będzie Stanisław Cendrowski, kapitan byłego Polskiego Związku Bokserskiego.
Zapisy do sekcji bokserskiej odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 15—17 na boisku MKS Polonia w parku Paderewskiego.