1945 - boks

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DYSCYPLINY:
piłka nożna
tenis stołowy
boks
sporty wodne
kolarstwo
sezon: 1945
Box pictogram-white.png
osiągnięcia: –
poprzedni sezon: następny sezon:
1939 1946


Śladowe informacje nt. sekcji. Utworzona została w ramach Milicyjnego Klubu Sportowego Polonia Warszawa (vide informacja prasowa poniżej). Po odłączeniu się Polonistów spod "patronatu" milicji i utworzeniu w sierpniu 1945 samodzielnego KS Polonia Warszawa, sekcja bokserska pozostała przy milicji i funkcjonowała w ramach nowego Milicyjnego Klubu Sportowego (pod wodzą trenera Stanisława Cendrowskiego).
W KS Polonia sekcja odrodziła się w IV 1946 r.

Sztab

Informacje prasowe

Życie Warszawy 1945-04-21 nr 109, str. 4

Sekcja Bokserska M.K.S.
Przy Milicyjnym Klubie Sportowym zorganizowana została sekcja bokserska pod kierownictwem Tadeusza Pasturczaka i Eustachego Gałaja.
Treningi prowadzić będzie Stanisław Cendrowski, kapitan byłego Polskiego Związku Bokserskiego.
Zapisy do sekcji bokserskiej odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 15—17 na boisku MKS Polonia w parku Paderewskiego.