1950/1951 - boks
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) koszykówka (k.) siatkówka (m.) siatkówka (k.) pływanie boks tenis stołowy kolarstwo gimnastyka szachy |
| sezon: 1950/1951 | |
|---|---|
| osiągnięcia: | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1949/1950 | 1951/1952 |
| opis w trakcie opracowywania - poniższe dane są jeszcze niekompletne |
|---|
Kadra
- Bartczak
- Mąkosa
- Browarczyk
- Mieczysław Rydzewicz
- Ryszard Szczurkowski
- Broniewicz (waga kogucia)
- Tadeusz Dolecki
- Kozłowski
- Nowak
- Pierzchała (w. lekka)
- Rumianek
- Krasuski (w. półśrednia)
- Wiesław Karpiński
- Morawski
- Respondek (w. średnia)
- Króliczak
- Owczarek
- Jeż (w. ciężka)
Klasa A
- 1951-02-xx Kolejarz Warszawa - Budowlani Warszawa 14:6
relacja: Przegląd Sportowy nr 12 z 12.02.1951 s. 2 - 1951-02-xx CWKS Warszawa - Kolejarz Warszawa 0:20 wo (na ringu wynik 12:8)
relacja: Przegląd Sportowy nr 14 z 19.02.1951 s. 5
informacja o walkowerze: Przegląd Sportowy nr 15 z 22.02.1951 s. 5
Pierwszy krok bokserski (jesień 1950)
1950-11/12, Warszawa, sala Budowlanych (ul. Wolska)
- waga kogucia: Broniewicz w finale wygrana ze Sternikiem (Kolejarz Pruszków), w półfinale wygrana z Tokajem (CWKS)
- waga lekka Pierzchała w finale wygrana z Rogozińskim (Kolejarz Pruszków), w półfinale wygrana ze Strzegockim (Budowlani W-wa)
- waga półśrednia: Krasuski przegrana w półfinale z Wittmanem (Związkowiec)
- waga średnia: Respondek przegrana w finale z Gregorkiem (Radom), wygrana w półfinale z Majewskim (Związkowiec)
- waga ciężka: Jeż wygrana w finale z Załęskim (Radom)
"Zgłosiło się ok. 60 zawodników. Najwięcej młodych pięściarzy zgłosił Kolejarz Polonia — bo 14." (Przegląd Sportowy nr 93 z 23.11.1950 s. 5)
"Najlepiej przygotowanymi zawodnikami są wychowankowie Mizerskiego z warszawskiego Kolejarza." (Życie Warszawy nr 326 z 26.11.1950)
Pierwszy krok bokserski (wiosna 1951)
Kolejarz (Warszawa) zwycięża w I Kroku Bokserskim
W sali Budowlanych rozegrano finały Pierwszego Kroku Bokserskiego w Warszawie. Drużynowo zwycięstwo odnieśli
zawodnicy warszawskiego Kolejarza zdobywając 17 pkt, przed Unią 12 pkt, Budowlanymi 12 pkt, i Gwardią 9 pkt.
Tytuły mistrzów w poszczególnych wagach zdobyli: papierowa: Łuczniewski (Kol. Warszawa), musza: Kantarski (Kol. Pruszków), kogucia: Waszczuk (Unia), piórkowa: Grządka (Kol. Warszawa), lekka: Pleskot (Spójnia), lekkopółśrednia: Ryszawa (Budowlani), półśrednia: Najder (Gwardia), lekkośrednia: Machcewicz (Stal Okęcie), średnia: Świeży (Budowlani), półciężka: Krzyszkiewicz (Kol. Pruszków).
Mecze towarzyskie
- 1951-02-xx Kolejarz Warszawa - Gwardia Legionowo 15:5
relacja: Przegląd Sportowy nr 12 z 12.02.1951 s. 2
Informacje prasowe
II 1951: walki pokazowe w Hajnówce"
"Bokserzy Kolejarza warszawskiego przebywali w Hajnówce, gdzie rozegrali szereg walk pokazowych celem propagowania pięściarstwa." (Przegląd Sportowy nr 16 z 26.02.1951 s. 5)