1952 - lekkoatletyka (kobiety)
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka (m.) lekkoatletyka (k.) koszykówka (m.) koszykówka (k.) pływanie |
| sezon: 1952 | |
|---|---|
| osiągnięcia: – | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1951 | 1953 |
| opis w trakcie opracowywania - poniższe dane są jeszcze niekompletne |
|---|
Kadra
zawodniczki Polonii wspominane w relacjach z zawodów: Irena Dobrzańska, Zofia Malus, Wiesława Sankowska.
Informacje prasowe
opis treningów
"(...) Jest już późna godzina. Ale to bynajmniej nie przeszkadza, aby w sali St. KKF przy ul. Rozbrat nie można było trenować. I tu wre praca. Trenują lekkoatleci Kolejarza. Mistrzyni Polski — Irena Dobrzańska pracuje właśnie z młodymi dyskobolkami. Trener Ochendal — ćwiczy z biegaczami. Na lekkoatletyczny trening Kolejarza uczęszcza przeciętnie ok. 35 osób.
Sprawdzamy frekwencję na trzech kolejnych treningach. 14 grudnia — 28 osób. 18 grudnia — 34 osoby. 21 grudnia — 37 osób. A więc jest nienajgorzej.
Dobrzańska zadowolona jest ze swych uczennic. - Sankowska i Malusówna - mówi Dobrzańska - dadzą już o sobie znać w najbliższym czasie."
(z: B. Tuszyński, W tym roku zrzeszenia pracują, "Przegląd Sportowy" nr 3 z 10.01.1952 s. 3)