1952 - pływanie

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DYSCYPLINY:
piłka nożna
lekkoatletyka (m.)
lekkoatletyka (k.)
koszykówka (m.)
koszykówka (k.)
pływanie
sezon: 1952
Swimming pictogram-white.png
osiągnięcia: 5 złotych medali mistrzostw Polski
poprzedni sezon: następny sezon:
1951 1953



W sezonie 1952 klub funkcjonuje pod nazwą Kolejarz Warszawa.

Kadra

Pływacy Polonii wzmiankowani w relacjach z zawodów:

Mistrzostwa Polski w pływaniu

data: 1952-08-15/17, piątek-niedziela
miejsce: Sienianowice, pływalnia KS Stal
wyniki zawodników Polonii:

"Mrozówna znalazła zdaje się godną następczynię w klubowej koleżance Gryce. Ich walka na 400 m żabką rozpaliła publiczność do białości, gdyż wynik jej był niepewny do ostatniego metra." ("Przegląd Sportowy")

relacje: Ilustrowany Kurier Polski nr 198 z 19.08.1952 s. 4, Express Ilustrowany nr 196 z 16.08.1952 s. 6

Mistrzostwa Polski w pływaniu na basenie 25 m.

data: 1952-04-25/27, piątek-niedziela
miejsce: Stargard, pływalnia OSiR
wyniki zawodniczek Polonii:

  • kobiety:
    • Irena Werakso
      • 🥉 200 m st. dowolnym – 3. miejsce 2:51.5
      • 🥈 400 m st. dowolnym – 2. miejsce 5:59.5
    • Teresa Kowalska
      • 🥉 400 m st. dowolnym – 3. miejsce 6:04.4
    • Irena Gryka
      • 200 m st. klasycznym – 5. miejsce 3:28.2