1992 - lekkoatletyka
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| DYSCYPLINY: |
|---|
| piłka nożna lekkoatletyka koszykówka m. koszykówka k. pływanie |
| sezon: 1992 | |
|---|---|
| osiągnięcia: 3 złote medale w mistrzostwach Polski | |
| poprzedni sezon: | następny sezon: |
| 1991 | 1993 |
| opis w trakcie opracowywania - poniższe dane są jeszcze niekompletne |
|---|
Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1992
Warszawa, stadion Skry, 19–21 czerwca 1992 r.
Osiągnięcia lekkoatletów Polonii:
- 2 złote medale:
- Ewa Olas w maratonie; rezultat: 2:44:14 (bieg 17.05.1992 na trasie Sobótka-Wrocław[1])
- Tomasz Lipiec w chodzie na 50 km; rezultat: 4:01:13 (zawody 20.09.1992 w Zamościu)
- Tomasz Lipiec w chodzie na 20 km; rezultat: 1:27.01 (zawody 17.08.1992 w Stargardzie Szczecińskim)[2]
Komplet wyników: Wikipedia[3]
Regionalny finał ligi juniorów
Warszawa, stadion Skry, czerwiec 1992 r.
Osiągnięcia lekkoatletów Polonii:
- bieg na 400 m - Paweł Chorążak - 1. miejsce, 50,05 s.
Klasyfikacja drużynowa: 1. Legia 2319 pkt., 2. Orzeł 2019, 3. Polonia 1686, 4. Skra 1616, 5. WLKS Siedlce 1474, 6. Warszawianka 1349
źródło: "Gazeta Stołeczna" 1992-06-13 [4]