Polonia Warszawa - gimnastyka sportowa
Osiągnięcia
- 🥇 Alicja Rutkowska i Jolanta Zeisner - dwa złote medale mistrzostw Polski w kategorii dwójek kobiet 1955 i 1956
Opis sekcji
"Sekcja gimnastyczna powstała w roku 1950. Kierował nią A. Michałowski, będąc jednocześnie trenerem. W krótkim czasie gimnastycy i gimnastyczki Polonii zajęli czołową pozycję wśród klubów F.S. "Kolejarz". Szczególnie wysoki poziom reprezentowały kobiety, a wśród nich członkinie kadry narodowej: Dehnel, Szewczyk, Nerz i Bloch. Około 1955 roku kierował sekcją Jan Rutkowski, specjalista gimnastyki akrobatycznej, trener i działacz jednocześnie. Gdy powołano go do pracy w związku ogólnopolskim, coraz mniej czasu mógł poświęcać klubowi. Sekcja rozłaziła się, wreszcie opuściła ją czołówka. Próbowano pracy z młodzieżą, ale i to nie dało pozytywnych rezultatów. Zbyt wielkie były trudności z aktywem. Zwyczajnie mówiąc, brakło chętnych do pracy.
Zmieniono profil sekcji, zamiast gimnastyki sportowej wprowadzono gimnastykę artystyczną. Kierownictwo sekcji powierzono Edwardowi Węcławowiczowi, sekretariat - Ewie Tomickiej , a prowadzenie ćwiczeń Krystynie Terra. Młodzież żeńska w ilości około setki, w większości dzieciarnia właściwie - zaczęła pracę z wielkim zapałem..."
(S. Sieniarski, 70 lat Czarnych Koszul, Warszawa 1984, s. 232)
Opis sezonów
Zdjęcia sekcji
➜ zdjęcia