1950/1951 - boks

Z WIKI
(Przekierowano z 1951 - boks)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DYSCYPLINY:
piłka nożna
lekkoatletyka (m.)
lekkoatletyka (k.)
koszykówka (m.)
koszykówka (k.)
siatkówka (m.)
siatkówka (k.)
pływanie
boks
tenis stołowy
kolarstwo
gimnastyka
szachy
sezon: 1950/1951
Box pictogram-white.png
osiągnięcia:
poprzedni sezon: następny sezon:
1949/1950 1951/1952



opis w trakcie opracowywania - poniższe dane są jeszcze niekompletne


Kadra

  • Bartczak (w. musza)
  • Mąkosa
  • Browarczyk (w. kogucia)
  • Mieczysław Rydzewicz
  • Ryszard Szczurkowski (w. piórkowa)
  • Broniewicz (w. kogucia)
  • Tadeusz Dolecki (w. lekka)
  • Kozłowski
  • Nowak
  • Pierzchała (w. lekka)
  • Rumianek
  • Samuraj (w. lekkopółśrednia)
  • Krasuski (w. półśrednia)
  • Kominek (w. półśrednia)
  • Wiesław Karpiński (w. lekkośrednia)
  • Morawski
  • Respondek (w. średnia)
  • Króliczak (w. średnia)
  • Owczarek
  • Michalski (w. półśrednia)
  • Jeż (w. ciężka)

Klasa A

Pierwszy krok bokserski (jesień 1950)

1950-11/12, Warszawa, sala Budowlanych (ul. Wolska)

  • waga kogucia: Broniewicz w finale wygrana ze Sternikiem (Kolejarz Pruszków), w półfinale wygrana z Tokajem (CWKS)
  • waga lekka Pierzchała w finale wygrana z Rogozińskim (Kolejarz Pruszków), w półfinale wygrana ze Strzegockim (Budowlani W-wa)
  • waga półśrednia: Krasuski przegrana w półfinale z Wittmanem (Związkowiec)
  • waga średnia: Respondek przegrana w finale z Gregorkiem (Radom), wygrana w półfinale z Majewskim (Związkowiec)
  • waga ciężka: Jeż wygrana w finale z Załęskim (Radom)

"Zgłosiło się ok. 60 za­wodników. Najwięcej młodych pięściarzy zgłosił Kolejarz Polonia — bo 14." (Przegląd Sportowy nr 93 z 23.11.1950 s. 5)
"Najlepiej przygotowanymi zawodnikami są wychowankowie Mizerskiego z warszawskiego Kolejarza." (Życie Warszawy nr 326 z 26.11.1950)

Pierwszy krok bokserski (wiosna 1951)

Życie Warszawy nr 125 z 7.05.1951 s. 4

Kolejarz (Warszawa) zwycięża w I Kroku Bokserskim
W sali Budowlanych rozegrano finały Pierwszego Kroku Bokserskiego w Warszawie. Drużynowo zwycięstwo odnieśli zawodnicy warszawskiego Kolejarza zdobywając 17 pkt, przed Unią 12 pkt, Budowlanymi 12 pkt, i Gwardią 9 pkt.
Tytuły mistrzów w poszczególnych wagach zdobyli: papierowa: Łuczniewski (Kol. Warszawa), musza: Kantarski (Kol. Pruszków), kogucia: Waszczuk (Unia), piórkowa: Grządka (Kol. Warszawa), lekka: Pleskot (Spójnia), lekkopółśrednia: Ryszawa (Budowlani), półśrednia: Najder (Gwardia), lekkośrednia: Machcewicz (Stal Okęcie), średnia: Świeży (Budowlani), półciężka: Krzyszkiewicz (Kol. Pruszków).

Mecze towarzyskie

Informacje prasowe

II 1951: walki pokazowe w Hajnówce"

"Bokserzy Kolejarza warszawskiego przebywali w Hajnówce, gdzie rozegrali szereg walk pokazowych celem propagowania pięściarstwa." (Przegląd Sportowy nr 16 z 26.02.1951 s. 5)