Hubert Kopeć
trener: Piotr Wiśnik

program meczowy

relacje prasowe

"Już dawno piłkarze Polonii nie musieli grać ligowego spotkania w tak małej miejscowości jak Pniewy. Warszawscy piłkarze długo będą jednak pamiętać lekcję udzieloną przez nuworyszy z sześciotysięcznego miasteczka. Miliarder pokonał wczoraj Polonię 5:0, dotkliwie obnażając braki w grze obronnej warszawskiego beniaminka.
W meczu z Miliarderem linia obrony różniła się bardzo w porównaniu z sobotnim meczem z ŁKS. Z czwórki: Paweł Krzemiński, Józef Dankowski, Włodzimierz Filaber, Jacek Lesiak zagrało tym razem tylko dwóch, z tym że Filaber wystąpił na nowej pozycji - ostatniego stopera. Korekty w składzie przyniosły efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast dwóch goli w ciągu 90 minut, Polonia straciła trzy w ciągu jednej połowy. Podobnie jak w sobotę - wszystkie po strzałach głową.
Bramki te zdobywał Zenon Burzawa, jeden z niższych piłkarzy Miliardera. Burzawa strzelał według jednego schematu - po dośrodkowaniu ze skrzydła wychodził przed obrońców i uderzał piłkę głową z kilku metrów. (...)"
(Piotr Tenczyński, Polonia bez głowy, "Gazeta Stołeczna" 1993-08-19[1])