Czesław Michniewicz

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czesław Michniewicz

  • trener
  • data urodzenia: 12.02.1970, Brzozówka
  • trener Polonii: 28.03.2012-8.05.2012


Bilans trenerski w Polonii:

  • 2011/2012: 2 zwycięstwa - 1 remis - 4 porażki

Lista meczów Polonii z C. Michniewiczem jako trenerem

Informacje prasowe

Przyjście do Polonii

"Prezes kazał mi szybko powiedzieć, ile to jest 7 x 3. Dobrze wiem, o co mu chodziło. To oczko, tyle punktów jest do zdobycia w lidze. Jeśli klub z pierwszej szóstki wygra pozostałe mecze, będzie mistrzem. Siedem zwycięstw daje mistrzostwo Polski - mówił Michniewicz po drugim z wczorajszych treningów.
Jasne więc się stało, jaki cel postawił przed nim właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski - tytuł najlepszej drużyny w kraju.(...)
Widzę zapał, widzę entuzjazm po chłopakach. Oni przeżywają te porażki. Nie jestem cudotwórcą, jestem tylko trenerem. Pewnych rzeczy, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, nie zmienię. Przede wszystkim pracujemy nad głową. Wszystko zaczyna się i kończy w głowie. Taktycznie każdy trener widzi inaczej grę swojej drużyny. Chciałbym, żeby Polonia grała trochę inaczej, jak Widzew, który prowadziłem rok temu - zapowiada Michniewicz.(...)
Wojciechowski, przedstawiając Michniewicza, sam wygłosił twardą przemowę mobilizującą zawodników. Wybrał właśnie jego, bo poza tym, że był jednym z nielicznych dostępnych szkoleniowców na rynku, dał się poznać jako trener umiejętnie motywujący zawodników, z sukcesami - mistrzostwem Polski zdobytym z Zagłębiem Lubin, Pucharem Polski z Lechem. Skazę korupcyjną, 711 połączeń z Ryszardem F. ps. "Fryzjer", Wojciechowski puścił w niepamięć. Michniewiczowi nigdy nie zostały postawione przez prokuraturę zarzuty. Właściciel Polonii odrzucił kandydaturę Jurija Szatałowa, trenera ze słabym życiorysem, ale ostrego w traktowaniu piłkarzy.(...)
(O. Kwiatkowski, Trener na wysokiej drabinie, "Gazeta Wyborcza - Gazeta Stołeczna" z 2012-03-29

Opinie w trakcie prowadzenia drużyny Polonii

"Informacje o tym, że Czesław Michniewicz tchnął w drużynę "Czarnych Koszul" nowego ducha, okazały się jednak mocno przesadzone. To, że Polonia nadal będzie "grała jak Rolling Stones za najlepszych lat", można już włożyć między bajki. Zespół, który od 28 marca, czyli od nominacji szkoleniowca, miał wygrywać wszystko co popadnie, poniósł porażkę już w drugiej próbie trenera. (...)
Michniewicz już przed rozpoczęciem spotkania dał jasny sygnał, że się boi. Wystawił jedenastkę z sześcioma defensywnymi zawodnikami w polu: czterema obrońcami i dwójką pomocników mających za zadanie odbierać piłki. (...)
(O. Kwiatkowski, Z Polonią nadal jest źle, "Gazeta Wyborcza - Gazeta Stołeczna" z 2012-04-06 [1]
mecz: 2012-04-05 Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0

Odejście z Polonii

C. Michniewicz: "Nie było pretensji, [J. Wojciechowski] powiedział, że chyba obaj nie przypuszczaliśmy, iż w zespole jest aż tyle problemów" [2]
"Tak, nie jestem już szkoleniowcem Polonii. Spotkałem się z panem Wojciechowskim, to była spokojna rozmowa. Już wcześniej umówiliśmy się, że po tych siedmiu meczach usiądziemy i zastanowimy się, co dalej. Prezes potwierdził, że myśli o wycofaniu się z Polonii i uznał, że nie ma sensu, żebym dłużej siedział w klubie. Pożegnaliśmy się w zgodzie." [3]

Linki