Dušan Radolský

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dušan Radolský

  • piłkarz/trener
  • data urodzenia: 1950-11-13, Trnava
  • trener Polonii: 2009-08-25 - 2009-11-02


Mecze jako trener Polonii

Ekstraklasa

Puchar Polski

Bilans trenerski w Polonii

  • liga: 1-1-6
  • Puchar Polski 0-0-1

Informacje prasowe

Przyjście do Polonii

"Słowak Duszan Radolsky nowym trenerem piłkarzy Polonii. Zastąpił Jacka Grembockiego, który pracował od połowy kwietnia.(...)
Słowak podpisze dwuletnią umowę z opcją rozwiązania w maju 2010 roku, gdyby Polonia nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów. - Celem jest mistrzostwo i mówimy o tym otwarcie. Gra w Lidze Europejskiej to plan minimum - zaznacza Ciszewski.(...)
Asystentem Radolskiego został Michał Libich, który będzie łączył obowiązki pracy przy pierwszym zespole z funkcją trenera drużyny Polonii grającej w Młodej Ekstraklasie."
(T. Kądziela, Kim jest Radolsky?, "Gazeta Stołeczna" z 2009-08-25)

Odejście z Polonii

"- Jak pan ocenia ostatnie dwa miesiące Polonii? Siedem porażek ligowych w dziewięciu meczach, wyeliminowanie z Pucharu Polski z pierwszoligową Pogonią Szczecin.
- W swojej trenerskiej karierze nie byłem w tak trudnej sytuacji. To dla mnie nowe, ciężkie doświadczenie. Nie układało mi się od początku. Dwie czerwone kartki w meczu z Ruchem, potem dochodziły kontuzje. Cały czas powtarzam: od dłuższego czasu gramy bez czterech podstawowych zawodników: Kozła, Jodłowca, Laty, Mynarza, a ja dodałbym jeszcze Mąkę, na którego bardzo liczyłem. Przyszedłem w czasie sezonu, a przecież nie zmienia się koni w trakcie wyścigu.(...)"
(O. Kwiatkowski, Radolsky jeszcze pracuje w Polonii, "Gazeta Stołeczna" z 2009-11-01)

""Czarne Koszule" rozwiązały kontrakt z dotychczasowym trenerem Duszanem Radolskim. (...) Radolsky pracował na Konwiktorskiej dwa miesiące. Pod koniec sierpnia zastąpił Jacka Grembockiego. Poprowadził drużynę w dziewięciu meczach, w tym ośmiu ligowych. Odniósł zwycięstwo w jednym spotkaniu - z Odrą Wodzisław, raz zremisował - z Arką Gdynia, pozostałe mecze przegrał. W ubiegłym tygodniu na spotkaniu z właścicielem i prezesem "Czarnych Koszul" Józefem Wojciechowskim słowacki trener otrzymał od niego ultimatum - jeśli nie wygra z Jagiellonią Białystok, zostanie zwolniony. Polonia przegrała 0:1.
W poniedziałek rozmowę z Radolskim przeprowadził wiceprezes klubu Piotr Ciszewski. Szybko ustalono warunki zwolnienia słowackiego szkoleniowca. Do rozstania doszło za porozumieniem stron. - Podaliśmy sobie ręce. Szkoda, czuję żal. Z drugiej strony wyniki były takie, jakie były, a w mojej pracy rozlicza się za wyniki. Teraz sobie odpocznę, zanalizuję to wszystko, nadal będę obserwował z daleka to, co dzieje się w Polonii, i będę trzymał za nią kciuki - powiedział Radolsky. Wczoraj wyjechał już na Słowację. (...)"
(O. Kwiatkowski, Polonia bez trenera, "Gazeta Stołeczna" z 2009-11-02)

Linki

  • profil na Wikipedii [1]