Jadwiga Korbasińska
| SEZONY: |
|---|
| 1963/1964 1964/1965 1965/1966 1966/1967 1967/1968 1968/1969 1969/1970 1970/1971 1971/1972 |
|
Jadwiga Korbasińska |
|---|
|
Osiągnięcia sportowe
z Polonią
- 🥉 brązowy medal mistrzostw Polski w koszykówce kobiet 1965
- 🥉 brązowy medal mistrzostw Polski w koszykówce kobiet 1967
- 🥈 złoty medal mistrzostw Międzynarodowej Sportowej Unii Kolejarzy (USIC) 1967
- 🏆 finalistka Pucharu Polski (1970)
z reprezentacją Polski
- 76 rozegranych meczów w reprezentacji. Zadebiutowała 21 czerwca 1967 roku w Mińsku w meczu z reprezentacją Republiki Białoruskiej. Pierwsze punkty zdobyła 26 czerwca 1967 roku w meczu z reprezentacją Republiki Łotwy – 4 punkty.
- 🥉 brązowy medal mistrzostw Europy w 1968
- 6. miejsce mistrzostw Europy w 1970
Informacje prasowe
1970
Łukasz Jedlewski o Jadwidze Korbasińskiej (artykuł w Sportowcu z początku 1971 roku):
Jadwiga Korbasińska latem 1970 roku złapała wirusa anginy na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Olsztynie (przed mistrzostwami Europy). Zagrała dwa mecze sparingowe na antybiotykach.
We wrześniu wzięła udział w mistrzostwach Europy w Holandii 1970 roku badanie lekarskie przed ligą, elektrokardiogram w szpitalu kolejowym w Międzylesiu. Zostawiona na oddziale. Dr Elżbieta Kidawa wykryła osłuchowo niemiarowość pracy serca i oddała pacjentkę w ręce kardiologów. Korbasińska spędziła w szpitalu 8 tygodni. Opuściła szpital w grudniu, na styczeń otrzymała skierowanie do sanatorium. Dalsze badania w kierunku zaburzeń rytmu serca.
„Klub zajął się wychowanką bardzo troskliwie. Podniósł stypendium, wypłacał wbrew przepisom kadrowe. Wbrew przepisom – ponieważ przysługuje ono wyłącznie sportowcom czynnym”.
Z dalszego riserczu:
Powrót Jadwigi Korbasińskiej do ligowej Polonii:
Tylko na 4 mecze w listopadzie/grudniu 1971 roku: