Ludmiła Burdzy
| SEZONY: |
|---|
| 1976/1977 |
|
Ludmiła Burdzy |
|---|
|
L. Burdzy o okresie gry w Polonii
"Podczas mistrzostw Polski MKS-ów we Wrocławiu zobaczył mnie trener Józef Żyliński. Namawiał, żebym przeszła do ŁKS-u, ale wolałam do Polonii Warszawa. Po maturze zaczęłam studia na katowickiej AWF. W Łodzi nie było podobnej uczelni, a w stolicy mogłabym kontynuować naukę. Z bytomskiej do warszawskiej Polonii przeniosłam się w 1976. Okazał się to dla mnie beznadziejny rok. Nowy klub mnóstwo obiecywał, niewiele spełnił. Przede wszystkim nie przeniósł moich papierów na studia. Rok wegetowałam i przystałam na pro pozycję trenera Żylińskiego, który wszędzie za mną jeździł. W 1977 zdecydowałam się pójść do ŁKS-u."
(za: Ruda, ty jesteś nie do zdarcia!, "Życie Bytomskie" z 11.06.2012 s. 8[1])
Informacje biograficzne
Według różnych źródeł rozegrała 198 lub 168 meczów w reprezentacji Polski seniorek. Dwukrotnie (1980, 1981) zdobyła srebrne medale mistrzostw Europy, dwa razy wybrana do najlepszej piątki kontynentu. Trzykrotna (1982, 1983 i 1986) mistrzyni Polski z Łódzkim Klubem Sportowym.
W 1977 roku zmieniła nazwisko z Burdzy na Janowska.
Linki
- sylwetka na Wikipedii[2]