Mirosław Jabłoński

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mirosław Jabłoński
pseud. "Jabłuszko"


Osiągnięcia jako trener Polonii

Informacje prasowe

1993

"- Nie mogę odpowiedzieć, czy będę prowadził "Czarne Koszule" w I lidze. Czekam na odpowiedź sponsora, który zaproponował mi kontynuowanie pracy z zespołem - mówi Mirosław Jabłoński.
Postawiłem warunki nie tylko w swoim imieniu, ale przede wszystkim zawodników. Chciałbym, aby gracze, którzy są wypożyczeni, zostali u nas na stałe. Poza tym Polonia potrzebuje drugiego bramkarza, środkowego obrońcy oraz lewego pomocnika.
Od 1 lipca wracam do pracy w PZPN. Przez rok byłem na bezpłatnym urlopie, dzięki czemu mogłem pracować w Polonii. Nie mogę pracować w klubie i z reprezentacją do lat 18. Zbliżają się eliminacje mistrzostw Europy.
Wszystko zależy od odpowiedzi sponsora Marka Wielgusa. Ja chciałbym dalej pracować z Polonią. (...)
[Marek Wielgus:] W tej chwili trudno mi powiedzieć, kto będzie trenerem Polonii w I lidze. Mirosław Jabłoński nie postawił bardzo wygórowanych warunków. Nie wiem jednak, czy będę w stanie je zaakceptować.(...)"
(RB [Robert Błoński], Zadecyduje sponsor, "Gazeta Stołeczna" z 1993-06-04)

"(...)z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Mirosław Jabłoński, który jednak będzie prowadził zespół w ostatnich dwóch spotkaniach w drugiej lidze. - Nie znaczy to, że Jabłoński obraził się na Polonię - mówi Wielgus. - Po prostu wraca do Polskiego Związku Piłki Nożnej, by zająć się szkoleniem reprezentacji juniorów do lat 18."
(RB [Robert Błoński], Stachurski znów w I lidze! , "Gazeta Stołeczna" z 1993-06-16)

"- Dlaczego nie będzie pana w Polonii w przyszłym sezonie?
- Zostałem oddelegowany na rok do Polonii z PZPN. Czeka na mnie reprezentacja juniorów, rocznik 1975 i młodsi. Sponsor chciał, żebym został w klubie. Ja jednak uznałem, że ten rok pracy kosztował mnie za dużo zdrowia i poczułem się zmęczony."
(Oddelegowany do ... awansu, rozmawiał Dariusz Kurowski, "Piłka Nożna" 1993 nr (?))

Linki