Teresa Grudzień
| SEZONY: |
|---|
| 1959/1960 1960/1961 1961/1962 1962/1963 1963/1964 |
|
Teresa Grudzień |
|---|
|
Osiągnięcia sportowe jako zawodniczka Polonii
Teresa Grudzień o swojej grze w Polonii
We wspomnieniach dla Koła Miłośników Historii Polonii Warszawa Pani Teresa opowiadała: "Od 1956 roku bywałam na basenie na Polonii. Jak na tamte czasy bardzo wyróżniałam się wzrostem, miałam 183 cm. Trener pływacki, nazwisko Rota, imienia nie pamiętam, polecił mi zgłosić się na zajęcia koszykówki po sąsiedzku. Skorzystałam z jego propozycji, przyjęto mnie, ale treningi rozpoczęłam dopiero w 1957 roku, ponieważ najpierw musiałam zdać maturę i dostać się na studia. Moim pierwszym trenerem był Józef Pachla. Od początku brałam udział w treningach pierwszego, ligowego zespołu Polonii. Równolegle przez dwa lata studiowałam medycynę, potem w Studium Języków Obcych i równolegle podjęłam niedokończone studia na SGPiS. W 1963 roku rozpoczęłam pracę zawodową jako handlowiec w Centrali Handlu Zagranicznego Metalexport (potem Polimex Cekop).
Z Polonią byłam na obozach w Kluczborku (zaraz po mojej maturze, w 1957 roku), w Wałczu (chyba dwukrotnie), w Jeleniej Górze. W 1964 roku pojechałyśmy na turniej do włoskiej Caserty.
Pamiętam także, że po treningach chodziłyśmy często w gronie koleżanek z drużyny do kawiarni w Hotelu Europejskim".