Wikipolonia
Czym jest WikiPolonia?
WikiPolonia jest internetową encyklopedią Polonii Warszawa utworzoną w MediaWiki - podobnie jak wikipasy.pl (nasza bezpośrednia inspiracja!), historiawisly.pl czy wikigornik.pl.
Naszym celem jest pełna dokumentacja naszego klubu - rozegranych meczów i innych wydarzeń sportowych, opisy tworzących go osób (zawodników, działaczy i in.). Od wydarzeń najważniejszych po towarzyskiej mecze drużyn rezerw, od polonijnych legend po osoby, które pojawiły się u nas "na chwilę".
Mamy świadomość, że MediaWiki nie jest ideałem, znamy jej ograniczenia. Ale tak czy inaczej uważamy, że strona będzie dobrą platformą gromadzenia i upubliczniania informacji o historii Polonii.
Kto tworzy WikiPolonię?
Członkowie nieformalnego Koła Miłośników Historii Polonii Warszawa.
Dlaczego udostępniacie nieskończoną wersję WikiPolonii?
Mamy świadomość, że stworzenie pełnej wersji serwisu to lata pracy (wcale nie przesadzamy!). Nie chcemy czekać z upublicznieniem strony na zakończenie prac, mamy wrażenie, że już obecna jej forma jest warta pochwalenia się - szczególnie w zakresie sezonów opracowanych w pełni (jak chociażby 1923 czy 1945 - zobaczcie, jak drobiazgowo jest to zrobione!).
Tak więc za braki przepraszamy, ale bez przekonania - winni się nie czujemy ;-).
Jak to możliwe, że w WikiPolonii nie ma <imię i nazwisko> ???
Patrz wyżej - sekcja "Dlaczego udostępniacie nieskończoną wersję WikiPolonii?" ;-)
Dlaczego tak mało jest materiałów o Polonii w XXI w.?
Koncentrujemy się na XX w., wychodząc z założenia, że dane o wydarzeniach z XXI w. są w obszernym stopniu dostępne w internecie (w zakresie piłki nożnej przede wszystkim w serwisie 90minut.pl[1]). Mamy świadomość, że te dane także wymagają zebrania (szczególnie te dotyczące innych dyscyplin niż tylko futbol), na pewno przyjdzie czas i na XXI w.
Jak się z Wami skontaktować?
- mailowo: poloniawiki@gmail.com
- kontakt przez Twittera (https://twitter.com/wikipolonia) lub Facebooka (https://www.facebook.com/wikipolonia).
Zachęcamy do zaobserwowania naszych profili na Twitterze i Facebooku. Staramy się regularnie zamieszczać tam informacje historyczne, przypominać o przypadających na dany dzień rocznicach (meczów, urodzeń czy śmierci związanych z Polonią osób), wrzucać polonijne ciekawostki.