Bogusław Kaczmarek

Z WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bogusław Kaczmarek

fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl, CC BY 2.0
  • działacz/trener
  • data urodzenia: 1950-03-06, Łódź
  • funkcje w Polonii:
    • szef skautingu
    • trener: 2008/2009 (2009-03-15 - 2009-04-20)
    • II trener (asystent Theo Bossa): 2011


Bilans: 4 mecze: 3 wygrane, 1 remis


Informacje prasowe

zatrudnienie jako szef skautingu

"Bogusław Kaczmarek został oficjalnie zatrudniony w Polonii Warszawa. (...) Jego zadaniem będzie prowadzenie skautingu na terenie Polski. Ma na tym polu spore doświadczenie. (...) W Polonii nie będzie jedynym skautem. Od września pracuje w klubie Anthony Bruins Slot, były asystent Johana Cruyffa i Ronalda Koemana. (...) Slot i Kaczmarek się znają. Drugą połowę ostatniego spotkania ligowego Polonii we wtorek z Piastem Gliwice obejrzeli obok siebie."
(Kaczmarek oficjalnie w Polonii, "Gazeta Stołeczna" z 2008-11-12

Kaczmarek trenerem Polonii

"Sobotni poranny trening piłkarzy Polonii poprowadził Bogusław Kaczmarek. Ale oficjalnie były asystent Leo Beenhakkera ma zastąpić Jacka Zielińskiego dopiero dziś.
Zieliński został zwolniony niemal natychmiast po przegranym 1:3 piątkowym meczu z ŁKS Łódź. (...) [Józef Wojciechowski] natychmiast wezwał do siebie klubowego skauta Bogusława Kaczmarka i osobistego doradcę Holendra Anthony'ego Bruinsa Slota. Z tym drugim się skonsultował, pierwszego nominował na nowego trenera. (...) 14 godzin później Kaczmarek wspólnie ze Slotem pojawili się na Konwiktorskiej na porannym rozruchu.(...)
Wygląda na to, że nowy podział ról w Polonii został ustalony. Ze sceny zeszli Zieliński i jego asystent Jan Furlepa. Zastąpią ich Kaczmarek i Grembocki, których pracy z bliska będzie się przyglądał Slot."
(O. Kwiatkowski, Kaczmarek już w Polonii, "Gazeta Stołeczna" z 2009-03-15)

"Bogusław Kaczmarek trenerem, Jacek Grembocki asystentem, Michał Libich szkoleniowcem zespołu Młodej Ekstraklasy - oto nowy sztab Polonii Warszawa Z klubem pożegnał się nie tylko szkoleniowiec Jacek Zieliński, ale również dyrektor sportowy Tadeusz Fajfer.
Podjęte już w piątek przez właściciela i prezesa klubu Józefa Wojciechowskiego decyzje zostały wczoraj zatwierdzone i przekazane w oficjalnym komunikacie. Nie było zaskoczenia. (...)" (O. Kwiatkowski, Kaczmarek w Polonii już oficjalnie, "Gazeta Stołeczna" z 2009-03-16)

zwolnienie z funkcji trenera Polonii

"Po najlepszym w tym sezonie meczu wyjazdowym, piłkarze Lechii zremisowali w Warszawie z Polonią 1:1. Po tym spotkaniu pracę stracił szkoleniowiec "Czarnych Koszul" Bogusław Kaczmarek.
Popularny "Bobo" poprowadził Polonię w czterech meczach, z czego trzy wygrał i jeden zremisował. Jednak dla prezesa klubu Józefa Wojciechowskiego to było za mało i po remisie z Lechią zwolnił Kaczmarka. Dla Polonii brak zwycięstwa z biało-zielonymi może oznaczać koniec szans na walkę o mistrzostwo. (...)"
(T. Osowski, Lechia zwolniła "Bobo" Kaczmarka, "Gazeta Współczesna - Gdańsk" z 2009-04-19)

"- Nie jestem już trenerem Polonii - mówi zdecydowanie Bogusław Kaczmarek. Ale władze klubu wydały w poniedziałek komunikat zapewniający, że na stanowisku szkoleniowca nie doszło do zmiany.(...)
Bogusław Kaczmarek: To jest absolutna nieprawda. Nie jestem już trenerem Polonii. Zakomunikowałem to dziś panu prezesowi Wojciechowskiemu (w poniedziałek) o godz. 16. (...) Nie mogłem zareagować inaczej. Po meczu z Lechią Gdańsk zostałem trzy czy nawet cztery razy zdymisjonowany. Za pierwszym razem uczynił to prezes Wojciechowski. Powiedział wyraźnie, że mam przekazać prowadzenie drużyny Jackowi Grembockiemu. Później zaproponował mi zmianę stanowiska, miałbym zostać asystentem. Domyśla się pan, jak na to zareagowałem? Potem pojawiały się inne propozycje pracy w Polonii. Ale ja już po pierwszej dymisji poinformowałem wszystkich, że kończę pracę.(...)"
(O. Kwiatkowski, Bogusław Kaczmarek: Może trochę za mocno zamknąłem drzwi, "Gazeta Stołeczna" z 2009-04-20)

"Polonia twierdzi, że to Bogusław Kaczmarek nie dopełnił warunków umowy i złoży na niego skargę. Wczorajszy trening poprowadził Jacek Grembocki.(...)
Została nadszarpnięta moja godność i podeptane zasady etyczno-moralne - mówił o samym momencie zwolnienia Bogusław Kaczmarek. Dlatego nie chciał wrócić mimo usilnych namów właściciela i prezesa Józefa Wojciechowskiego."
(O. Kwiatkowski, Kaczmarek kontra Polonia, "Gazeta Stołeczna" z 2009-04-21; dostępne online na sport.pl)


Linki